Vodafone IoT den

Kristýna Sechterová, studentka Smíchovské střední průmyslové školy

Ve čtvrtek 25. 1. 2018 Dívčí spolek společně s dalšími účastníky, kteří navštěvují Smíchovskou střední průmyslovou školu, vyrazil na návštěvu do Vodafone ve Stodůlkách. Po našem příjezdu do budovy si nás vzali na starost zaměstanci Vodafone a zpřístupnili nám vchod do hlavní části budovy tím, že každý návštěvník dostal svou kartičku, která mu zajistila průchod mezi turnikety. Postupně jsme pronikly do hlavní místnosti, ve které jsme strávili nejvíce času a poslechli si několik přednášek. Z prvních témat, jako byly Představení Technology a Telco či Digitální trendy, jsme se dozvěděli, jak všechny procesy pracují přes ústředny a vysílací věže, co jsou digitální trendy a jak nás vůbec ovlivňují. Na řadě byly další aktivity, např. One net centrum, Měření kvality sítě, Techno/rádio místnost nebo Smart home s ukázkovou přednáškou. Během dne jsme měli možnost ptát na otázky, odpočinout si a ochutnat jídlo či pití, které bylo k dispozici. Posledním bodem dne byla soutěž o nejlepší návrh nového podnikatelského záměřu s využitím jakékoliv technologie, tak aby libovolným způsobem obohatila a usnadnila život. Za odměnu výherci dostali drony. Celá akci se nám velmi líbila. Vše pro nás bylo připravené, zaměstnanci byli příjemní a z jejich přednášek jsme si odnesli nové a zajímavé informace, které se nám budou v budoucnu hodit.

25.01.2018
Centrála Vodafone, Stodůlky

Vodafone IoT den_Vodafone_IoT_den.jpg

Matěj Vrba, student Smíchovské střední průmyslové školy

Ve čtvrtek 25.1.2018 se skupina studentek a studentů ze Smíchovské střední průmyslové školy zúčastnila IoT dne v centrále Vodafonu na Stodůlkách. Po příchodu se uskutečnila prezentace Jak fungují sítě operátora Vodafon v České republice a Budoucnost technologií. Každá z těchto prezentací trvala něco málo přes 30 minut a po nich následovala přestávka na občerstvení. Vodafone si pro nás připravil opravdu hojné pohoštění, za což jim byli všichni vděční. Po přestávce jsme byli rozděleni do dvou skupin, které se postupně vystřídali. Konečně jsme prošmejdili budovu. Podívali jsme se do konferenční místnosti a do serverovny. Smart Home, to bylo téma další prezentace. Vlastně spíše živé ukázky novinek ze světa IoT. Vše bylo ukončeno hodinovou aktivitou, která zahrnovala soutěž o nejlepší startupový nápad, který jsme museli během dvou minut odprezentovat a prodat náš nápad komisi. Hlavní výhra byla dron, takže bylo o co stát.