Vánoční trhy

Společně to, co nás baví!

Nikol Procházková, studentka SSPŠ

Dne 20. 11. jsme se s Vendy Lavičkovou vydaly ráno na pražské Hlavní nádraží za účelem cesty do nádherného německého města Drážďany. Bohužel jsme byly jediné dívky, ještě s paní učitelkou Trepkovou, které se výletu zúčastnily. Spolu s námi podnikli cestu chlapci z jiné školy s doprovázejícím profesorem.

Když jsme nastoupili do vlaku, zjistili jsme, že je nemožné, abychom si všichni sedli někde pohromadě. Sedali jsme si po dvojicích tam, kam se dalo. Naštěstí jsme se usadili všichni a nikdo nemusel stát.

Celá cesta utekla docela rychle. Většinu času jsme si povídali a zbytek zabrala sluchátka a koukání do mobilu. Při příjezdu jsme se spočítali a vyrazili.

Jako první jsme měli naplánovanou cestu ke kostelu, který byl nedaleko velkého obchodního centra a náměstí naplněného stánky. Nemůžu říct, jak byla stavba nádherná, jelikož jsme s Vendy usoudily, že máme hlad a domluvily jsme se, že si pohled na kostel necháme ujít. 

Šly jsme se projít mezi stánky a hledat něco k jídlu. K chuti nám přišla jablíčka v čokoládě a nádherně voňavá pikantní klobáska. No, nebudu lhát, snědly jsme obojí. A že to byla dobrota. Když jsme měly plná bříška, dívaly jsme se také po tom, co dovezeme domů. Začala nám být ale zima, venku dost foukalo, a tak jsme se šly schovat do obchodního centra.

Abychom se zahřály, šly jsme se projít Primarkem a rovnou si něco hezkého koupily. Strávily jsme tam tolik času, že jsme měly zase brzo hlad. Zaplatily jsme a vyšli ven, kde jsme se srazily s paní profesorkou a profesorem. Chvíli jsme si povídali a pak jsme pokračovali zpět naší cestou a oni tou svou. Objednaly jsme si jídlo, podotýkám bylo to sushi, a daly si pěkně do nosu. Posledních pár hodin času, které jsme měly, jsme využily k prozkoumávání všech stánků, co se tu daly najít. 

Viděly jsme spoustu na pohled skvostných jídel, do kterých by se člověk nejraději zakousl, a naopak i taková, která by člověk kvůli jejich kráse nedokázal sníst. My jsme se ale chtěly pustit do všeho, a tak jsme chutnaly co šlo. Nebyly tu skvosty ale jen z jídla. Téměř každý stánek obsahoval ručně dělané výrobky, které až vyrážely dech krásou a nesmírnou zručností toho, kdo je vyráběl. Čas se nám pomalu krátil a přes to, že jsme si myslely, jak nebudeme stíhat vše obejít, jsme to stihly dvakrát, a to vycházkovým krokem. Domů jsme si nakoupily pár dobrot na ochutnávku a nějaké hezké oblečení a doplňky. 

Hodiny ukázaly, že je čas se sejít a vydat se na vlak. Sešli jsme se v plném počtu a všichni už jsme byli zmrzlí a unavení a moc jsme se těšili na teplo domova a pohodlí postele, ačkoliv nás ještě čekala dlouhá cesta. Celou cestu jsme si povídali i navzdory únavě z celodenního chození. Na Hlavním nádraží v Praze jsme se rozloučili, poděkovali si za krásný výlet a jeli domů. 

Myslím si, že by příští rok nevadilo výlet zopakovat. 

20.11.2016
Drážďany, Německo

Vánoční trhy_P1050767.JPG