Seznam exkurze

Společně to, co nás baví!

Filip Tichý, student SSPŠ

Dne 26. ledna se LadyClub za doprovodu pana učitele Martina Koňaříka účastnil exkurze v centrále Seznamu.cz na pražském Andělu. Společně s dívkami se tam vydalo i pár chlapců, protože dívky nenaplnily kapacitu a tak by byla škoda toho nevyužít. Exkurze začala v 9 hodin ráno a sraz byl na recepci Seznamu. Každý se odškrtl na prezenční listině a následně jsme šli do hlavní zasedací místnosti – tedy zasedací místnosti Vyhledávání. Zde nám zaměstnanci pověděli o tom, co v Seznamu dělají, jak se do něj dostali a co předtím studovali. 

Myslím, že největší nadějí toho, že i my toho jednou hodně dokážeme, byl pro nás všechny jeden sympatický zaměstnanec. Ten nám řekl, že nejdříve se vůbec nemohl rozhodnout, co chce dělat, tak šel na vysokou školu studovat fyziku, protože ho zajímalo, jak věci fungují. Ale ve třetím ročníku se zamyslel a řekl si: „Co vlastně dělají fyzici… Jako fyzik se asi živit nebudu, tak co budu dělat?“ Tak z vysoké odešel a rozhodl se, že půjde pracovat do Seznamu. Jen tak ho to prostě napadlo, a proč by to tedy nezkusil. Ačkoliv ohledně programování vůbec nic nevěděl, v přijímacím testu toho moc neuhádl, na přijímacím pohovoru si docela dobře popovídal, a nakonec byl přijat. 

Poté nám ještě prezentovaly dvě ženy. Jedna, která je v Seznamu poměrně nováček a druhá, která už má pod sebou dokonce nějaké lidi. Od té druhé jsme se dozvěděli, že to není jen tak, být teamleader, a že si někdy nosí práci i domů. Ze začátku měla strach z toho, jaké to bude řídit další lidi, ale nakonec si člověk zvykne. Dozvěděli jsme se i to, že Seznam má pro své zaměstnance vlastní seznamáckou školku.

Poté jsme se už vydali na prohlídku budovy, která se nám velmi líbila, protože všude rostou různé květiny, na nádvoří jsou stromy a celá firma je pet friendly, takže jsme tam zahlédli i pár psích seznamáků. Nejdříve jsme se prošli po přízemí, kde jsou zasedací místnosti jednotlivých služeb – Novinky.cz, Mapy.cz, Zboží.cz a další. Přitom každá z nich byla úplně jiná, třeba v zasedací místnosti Zboží.cz ze stropu visí několik houpacích křesel. Kdo by tam nechtěl mít nějaké jednání, že? Poté jsme se šli podívat na velmi dobře vybavenou posilovnu, kde seznamáci mohou trávit svůj volný čas. Prošli jsme si jednotlivá patra, kde nám bylo řečeno, co se kde děje. Když jsme se blížili ke konci prohlídky, šli jsme se podívat na střechu, odkud je krásný výhled na Prahu a nachází se tam stolní fotbálek. V létě tam musí být fakt bezvadně. Na závěr jsme se zastavili u vývojářů, kteří vyvíjejí Seznam prohlížeč a ostatní aplikace pro mobilní telefony. Celou exkurzi jsme si všichni užili a o Seznamu jsme si povídali ještě týden poté. 

Co se na Seznamu líbilo všem nejvíce? Káva – neomezený přísun kofeinu, a to zdarma z několika automatů po celé budově. Protože programátoři fungují na kofein. To přeci všichni ví :-)

26.01.2017
Seznam.cz, Praha 5

Seznam exkurze_IT_Lady_Club_(2).jpg