Red Hat Forum ČR 2016

Společně to, co nás baví!

Hana Reimannová, studentka SSPŠ

Získej informace. Sdílej. Zažij open source. Toto bylo motto Red Hat konference 2016, které jsme se zúčastnily. Akce proběhla v hotelu Clarion 1. 11. 2016. Tahákem akce byly přednášky lidí z oboru „hands on lab“ a zajímavé workshopy. První přednáška byla na téma „Proč opensource? Proč Red Hat?“, která byla o tom, co vlastně Red Hat je. Dále jsme se zúčastnily přednášky o „Otevřených datech“, kde jsme se dozvěděly, proč je lepší zpřístupňovat zdrojové kódy aplikací. 

Dále nás čekal velmi dobrý oběd a samozřejmě přestávka na kávu. Odpoledne se konaly workshopy. Rozhodně přijdeme i příští rok.

01.11.2016
Clarion Congress Hotel Prague

Red Hat Forum ČR 2016_redhat.png

Bára Vajnerová, studentka SSPŠ

Dne 1. listopadu 2016 jsme se v rámci našeho dívčího spolku Lady Club vydaly na konferenci Red Hat. Měly jsme možnost navštívit několik přednášek, které se týkaly tématu OpenSource. Mohly jsme navštívit i praktické workshopy. Někteří z přednášejících přednášeli v anglickém jazyce, což byla také zajímavá zkušenost. Bylo zde několik stánků, na kterých jsme se mohly zeptat a přečíst si články na určitá témata. 

Někteří z účastníků se s námi začali bavit a zajímalo je, co na konferenci dělají tak mladí studenti. Myslím, že je zaujal náš zájem.