Girls Power Tech

Hana Reimannová, studentka SSPŠ

Náš dívčí klub byl pozván na akci „Girls power tech“ pořádanou CISCO Systems ČR. CISCO zde má obchodní oddělení. Vysvětlily nám zde, kdy firma vznikla a jak se dokázala dostat na přední příčky ve světě IT technologií. Vyprávěly nám zde svůj příběh i dámy, které zde pracují. Vyzkoušeli jsme si práci se službou WebEx, která je používána ke konferencím po celém světě.

Po návštěvě této akce nemám strach z práce ve velké nadnárodní společnosti, kde jsou ženy, prozatím, jen menšinou. Tato akce nám otevřela oči a doufáme že budeme pozvány i na další akce CISCO.

05.12.2016
Cisco Systems s.r.o

Girls Power Tech_cisco.jpg

Kristýna Kozlíková, studentka SSPŠ

Dne 5. prosince navštívily členky klubu LadyClub společnost Cisco na dívčím dnu. Popovídaly jsme si nejen s úspěšnými ženami, které zde pracují, ale i s jejich neméně zkušenými kolegy o společnosti a jejich zapojení do fungování Cisca. Provedli nás budovou a ukázali nám naše budoucí možnosti.

Úvodní seznámení se konalo v zasedací místnosti společnosti Cisca, se sídlem na Praze 1, kde nám představili společnost a její zapojení do světového trhu. Dozvěděly jsme se zajímavé informace o historii firmy a propagaci produktů ve filmech (Cisco telefon ve filmu Iron-man). Věděli jste, že název „Cisco“ je odvozeno od jména města „San Francisco“ kde byla firma založena v roce 1984?

Poté nás provedli po budově. Na jednotlivých patrech čekali zkušení pracovníci, ale i nováčci v oboru. Pověděli nám, jak od základu funguje firma, a přiblížili vztahy mezi pracovníky z různých oddělení. Dokonce nám předvedli i technologie, které budou brzo na trhu, např.: konferenční místnost s chytrými kamerami a obrazovkami ovládanými jednoduchou aplikací na tabletu, nebo třeba chytrou obrazovku, která podle frekvencí vysílaných z vašeho mobilu pozná, že jste v místnosti a rozešle všem, co mají aplikaci v mobilu, kde se právě nacházíte.

Pověděli nám o zajímavých možnostech certifikace, které poskytuje i naše škola, a vše, co bychom měly dělat, abychom se dostaly přes příjímací řízení a mohly pracovat pro prestižní firmu jako je Cisco.

Musíme organizátory dne pochválit za skvělé občerstvení. Všeho bylo požehnaně, že se to ani nedalo sníst. Od slaných croissantů přes dortíky, buchty, ovoce až po saláty a pizzy. Myslím, že si holky tento den náramně užily.