O Nás

Dívčí spolek SSPŠ

Otevíráme mladým studentkám dveře k dalším možnostem. Připravujeme je na situace se kterými se v životě setkají. A chceme, aby každá členka věděla, co jí nejvíce baví a čím se chce živit.

Na počátku našeho spolku stály profesorky ze Smíchovské střední průmyslové školy. Snažily se podporovat dívky studující na naší škole. Tedy dívky studující technický obor. Navzájem jsme si pomáhaly s učivem a rozvíjely jsme se v komunikačních, sociálních a prezentačních dovednostech. Po čase spolek předaly do našich rukou. A my jsme se rozhodly pokračovat.

Rozšířily jsme náš spolek o spoustu nových holčičích tváří z uměleckých, humanitárních a přírodovědných škol. Samy mezi sebou si předáváme znalosti tím, že se pravidelně schází menší skupinky – týmy pod vedením jedné z nás. V rámci týmu pořádáme akce a projekty na rozvíjení dané oblasti.

Spolupracujeme se základními školami. Pro první stupeň pořádáme pravidelnou výuku počítačů s důrazem na kybernetickou bezpečnost. Hrajeme s menšími dětmi společenské hry a přitom k nim mluvíme v anglickém jazyce. Se staršími dívkami diskutujeme o jejich postoji k technickým oborům. Organizujeme objevitelské dny, kde si žáci vyberou přednášku na téma, které je baví a zajímá. A hledáme mladé talenty, které můžeme zapojit do našich projektů.

Pořádáme vícedenní vzdělávací akce pro rodiče, malé děti, žáky základních i středních škol nebo pro profesory a učitele.

Díky aktivitám mají dívky jedinečnou možnost rozvíjet své komunikační a sociální dovednosti. Naučí se vést skupinu lidí, získají manažerské schopnosti a narazí na spoustu tváří, které jim otevřou dveře k dalším možnostem.

Dívčí spolek SSPŠ

Staráme se o vzdělání a úspěšnou kariéru dívek

Spolek Professional Lady Club
Sídlo: Preslova 72/25, Praha 5 – Smíchov